Сучасна покрівля та дизайн ТОВ Нове місто - ТМК

ТОВ «Нове місто - ТМК» – торгівельно-монтажна компанія. Ми пропонуємо найширший асортимент покрівельних та супутніх матеріалів та виконуємо повний спектр робіт з облаштування даху.

Наша адреса
46000, Україна
м. Тернопіль, пр. С.Бандери 25, п.2 оф.5
Консультації за телефоном:
(0352) 422 - 722,   422 - 733, (067) 593 - 01 - 33
e-mail: office@spf.te.ua

Для пласких дахів

15 найбільш важливих питань про вибір черепиці

Керамічна черепиця виробляється в процесі випалу і витримує спеку, мороз, дощ і сніг навіть протягом десятиліть. Цементна або натуральна черепиця не поступається їй, хоч і не піддається такому «загартування». Дах має бути ефектною візитною карткою будинку, а крім цього, захищати розташовані всередині нього приміщення від впливу атмосферних чинників. Протягом сотень років для багатьох покупців синонімом добротності і краси є керамічна черепиця. В останні роки її позиції тіснить цементна або, як ще її називають, цементно-піщана черепиця.

 

 

Колір залежить від родовища, з якого була отримана глина. Саме завдяки натуральній колірній гамі укладена на даху черепиця створює неповторне покриття, яке гармоніює з природним оточенням.

1. Схожість і відмінності керамічної і цементної черепиці

І перша, і друга є натуральним матеріалом: керамічна черепиця виготовляється з глини, цементна - з портландцементу і кварцового піску. Черепиця обох видів є достатньо важкою, а значить, вимагає міцного каркасу, до того ж приймати рішення про її укладання необхідно вже на етапі створення проекту. Правильно розрахувати необхідну кількість цього матеріалу і допоміжних елементів вам допоможе спеціаліст, а професійний покрівельник якісно його укладе. В цьому випадку доведеться різати менше елементів, що дозволить скоротити відходи і, відповідно, витрати. І керамічна, і цементна черепиця підходить для укладання на всіх видах дахів, у тому числі зі складним скатом, але тільки за умови правильного підбору її типу.

2. Скільки років «живе» черепиця?

Керамічна черепиця має репутацію найбільш довговічного матеріалу (з успіхом буде служити протягом 100-150 років), що підтверджується багаторічним досвідом і традиціями її використання; незважаючи на появу натуральної патини, вона не втрачає своїх естетичних переваг. Цементна черепиця має коротшу історію. Виробники визначають її довговічність у 70-100 років. Однак з плином часу цементна черепиця не «старіє» так красиво, як її керамічна попередниця.

3. Для якого даху?

Рекомендований кут нахилу даху для цементної черепиці становить 22-60 °, але при певних умовах діапазон може бути розширений до 10-90 °. Для керамічної черепиці кут нахилу складає 22-45 °; на більш крутих дахах рекомендується кріпити кожен елемент черепиці до обрешітки, а на дахах з меншим ухилом укладати їх на міцній обшивці, покритій руберойдом або плівкою відповідного типу.

4. Якою буває черепиця?

На дахах старовинних будинків, або розташованих в історичному оточенні, найкраще виглядає черепиця наступних видів: мунк-нун, плоска, романська або S-подібна (голландська).

5. Як забезпечити надійність покриття?

Керамічна черепиця без додаткового захисту укладається на дахах з кутом нахилу 16-44 °, ромбоподібну - можна кріпити на дахах, що мають кут нахилу 10-65 °. Пазовою черепицею покривають дахи, кут нахилу яких перевищує 22 °. Іншими видами черепиці дахи з ухилом 30-40 °. На більш крутих - необхідно прикріплювати кожен елемент. Дуже полегшує процес укладання пазової черепиці наявність на ній «замків». Вони дозволяють трохи розсовувати або зрушувати елементи матеріалу, а також розміщувати їх на схилі даху так, щоб якомога меншу кількість з них доводилося різати.

6. Скільки важить дах?

Всі види черепиці створюють серйозне навантаження на конструкцію даху (1 м2 може важити від 39 до 75 кг). Цементна черепиця трохи легша від керамічної (45 кг/м2). Навантаження на каркас також залежить від способу укладання. Наприклад, одним з найважчих покрівельних покриттів є популярна і багатьма улюблена плоска черепиця, яка укладається вінцевих способом.

Важке покриття має дві важливі переваги - воно пригнічує шуми і в разі правильного укладання витримує натиск дуже сильних вітрів. Під час бурі елементи черепиці ведуть себе, як клавіші: піднімають і опускаються. Досвід свідчить: якщо окремі елементи пошкоджуються, їх легко можна замінити. Покриття з черепиці пригнічує зовнішні шуми, а значить - звукоізоляція на горищах будинків з таким покриттям хороша, що дозволяє скоротити витрати на ізоляційні матеріали.

7. Модно і красиво

Виробники пропонують керамічну черепицю різних видів, щоб можна було підібрати матеріал для будь-якого даху. Також пропонуються елементи, які дозволяють підігнати покриття до форми даху, наприклад, так звані покрівельні клини, що полегшують укладання черепиці на конусних дахах. На відміну від керамічної, цементої черепиці існує тільки кілька моделей. Найчастіше зустрічається подвійна і одиночна S-подібна (голландська) черепиця.

8. А якщо в даху вікно?

Для дахів з вікнами типу «волове око» використовуються плоска черепиця і популярна сьогодні - пазова.

Пазову - завдяки наявності «замків» - можна укладати рядами, які роблять можливим розсовування елементів відносно один одного. Це дозволяє підігнати покриття до кривих поверхонь. Зручним у використанні є так званий покрівельний клин, тобто комплект елементів черепиці, завдяки яким створюється поверхню у формі конуса. В цьому випадку не доводиться розсувати елементи пазової черепиці.

9. Додаткові елементи

Виробники часто пропонують повний комплект черепиці та інших елементів для покриття всіх ділянок даху: фронтонну черепицю для укладання на фронтах, прохідну - для виведення інсталяцій над рівнем даху, прозору - для забезпечення доступу світла на горище, а також різноманітні елементи для криволінійних ділянок з дуже маленьким радіусом. Можна придбати й аксесуари для захисту від снігу, а також такі, що полегшують пересування по даху (покрівельні та опорні сходинки).

10. А характеристики які?

Завдяки випалу в умовах високої температури (вона сушиться і обпалюється в печі при 1000 ° С) керамічна черепиця є негорючою, а також має стійкість до змін температури і морозостійкість - витримує в незмінному стані 150 циклів заморожування і розморожування. Майже таку ж стійкість до змін температури має цементно-піщана черепиця - «загартовування» її в спеціальних камерах сприяє тому, що вона витримує 100 циклів заморожування і розморожування. Завдяки використовуваній технології виробництва вона має низьку пористість і вологоємність. Отже, покриття є стійким до впливу вологи, а також несприйнятливим до біологічної корозії. Нанесення на черепицю ангоба знижує її вологоємність з 8% до 5%. Ще більш стійкою до впливу вологості і забруднень є глазурована черепиця.

Цементну черепицю покривають шаром акрилової або акрилово-силікатної фарби, завдяки чому вона набуває гладку поверхню, високу стійкість до впливу ультрафіолетових променів і захист від забруднень. Її вологоємність знижується до 2,5%, а морозостійкість ще більше підвищується. Обидва види черепиці володіють високою міцністю і твердістю. Після випалу глина стає міцним і твердим матеріалом, подібним до бетону. Завдяки міцності черепиця стійка і до появи подряпин.

11. Чи легко полагодити дах, покритий черепицею?

Завдяки тому, що елементи черепиці мають невеликі розміри, можна легко виконати необхідні роботи, пов'язані з консервацією і ремонтом даху: зняти пошкоджений елемент і замінити його новим. Легше всього проводити роботи на даху, покритому пазовою черепицею. Її можна просто підняти вгору для того, щоб стати ногами прямо на решетування.

12. Чим накрити коник покрівлі?

Укладені на коник матеріали, захищають ребра даху від води і вітру, а також сприяють вентилюванню ската. Конькова черепиця укладається на конькову або хребтову рейку, яка повинна виступати над рівнем покриття настільки, щоб елементи черепиці спиралися на неї і на покриття з обох сторін. Під конькову черепицею укладають спеціальні підконькові елементи, що захищають дах від дощу, снігу або пилу. Завдяки перфорації вони забезпечують хорошу вентиляцію даху. Поруч з навісом або на кромці використовується крайня коньковая черепиця, а в місці з'єднання хребтів і коника - спеціальні потрійні конькові елементи.

13. Як з «голочки»

Швидше за все брудом покривається натуральна керамічна черепиця. У відкритих порах можуть оселитися водорості, лишайники і мох, також вглиб неї легко проникають забруднення, які важко видалити. Для запобігання цьому необхідно обробляти черепицю препаратами проти біологічної корозії і частіше мити. Менше клопоту завдає цементна черепиця. Її поверхня пофарбована в заводських умовах, в результаті чого вона є гладкою, і з неї легко знімаються забруднення. Легше всього чистити блискучу глазуровану керамічну черепицю.

Щоб покриття добре виглядало, рекомендують раз на рік мити черепицю водою під сильним напором.

14. Як підібрати черепицю до місця, де буде стояти будинок?

Будуючи будинок на вологій або засадженій деревами території, матеріал для покриття даху потрібно підбирати особливо ретельно. Мохи і лишайники, що ростуть на даху, не впливають на міцність черепиці. Якщо ви хочете, щоб вона довше виглядала як нова, варто вибрати керамічну черепицю, покриту блискучою глазур'ю, або цементну - з двома або трьома шарами акрилово-полімерної фарби. Найстійкішою до заростання є глянцева глазурована керамічна черепиця.

Листя, опала хвоя або гілки можуть викликати зміну кольору черепиці. Тому в такому місці потрібно використовувати матеріал, покритий шаром ангоба або глазурі, і від зміни кольору його захищатиме це міцне покриття. У місцевостях, в яких у великих кількостях присутні хімічні забруднення, варто використовувати цементну черепицю, яка виробляється із застосуванням тришарової технології.

А там, де дуже багато сонця, найкраще виправдовує себе керамічна черепиця із шаром ангоба або глазурі, яка, на відміну від натуральної, не темніє.

15. Чи можна замінити шифер черепицею?

Можна, але вирішальне значення має міцність каркаса. Питання про нове покриття, а особливо про заміну легкого більш важким, потрібно обговорити з досвідченим конструктором. Велике значення мають перетин і відстань між елементами каркаса, а також їх технічний стан. У старих будинках горища головним чином були нежитловими, а сьогодні їх призначення часто змінюється. Перед заміною покриття даху на каркас додатково укладаються утеплювач і плити сухої штукатурки.

 
Корисна інформація? Поділись нею з іншими!